• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

Wycieczka 𝐒𝐳𝐥𝐚𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐮 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫 𝐰𝐞 𝐖𝐫𝐨𝐜ł𝐚𝐰𝐢𝐮 przygotowana przez naszych studentów

Z radością i pełną satysfakcją informujemy, że po zaliczeniu części pisemnej egzaminu z przedmiotu Wykładniki tekstów specjalistycznych grupa studentów 3 roku przystąpiła do egzaminu ustnego, podsumowującego 4 semestry nauki na specjalności 𝐉ę𝐳𝐲𝐤 𝐫𝐨𝐬𝐲𝐣𝐬𝐤𝐢 𝐰 𝐛𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐢 𝐭𝐮𝐫𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐞. W ramach egzaminu, który zorganizowała i przeprowadziła mgr Irina Pirożak-Dziuk, nasi studenci przygotowali niezwykle ciekawą wycieczkę – 𝐒𝐳𝐥𝐚𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐮 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫 𝐰𝐞 𝐖𝐫𝐨𝐜ł𝐚𝐰𝐢𝐮. Podjęli się dość trudnego zadania – oprowadzania w charakterze przewodników po tym pięknym mieście. W trakcie wycieczki odwiedzili kolebkę Wrocławia – Ostrów Tumski oraz zwiedzili Stare Miasto. Najważniejsze zabytki Ostrowa Tumskiego przedstawiły 𝐕𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐲𝐚 𝐆𝐚𝐛𝐫𝐢𝐞𝐥𝐲𝐚𝐧 𝐢 𝐒𝐚𝐫𝐚 𝐂𝐨𝐡𝐞𝐧. Po Starym Mieście oprowadzał 𝐂𝐞𝐳𝐚𝐫𝐲 𝐖𝐫𝐳𝐞𝐬𝐢ń𝐬𝐤𝐢. Następnie grupa udała się na Stary Rynek - o jego historii, legendach i ciekawostka opowiedziały 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐁𝐫𝐲𝐥 𝐢 𝐀𝐥𝐢𝐚𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚 𝐋𝐚𝐮𝐜𝐡𝐲𝐧𝐬𝐤𝐚. Całej grupie kibicowali doktorant mgr Piotr Baleja oraz kolega  Safiullah Akhtari. przebywający na studiach na UŁ. Piotr Baleja wcielił się w rolę fotografa imprezy turystycznej, a kolega z Afganistanu sfilmował spotkanie we Wrocławiu, które pozostanie w pamięci na długo. Magister Irena Pirożak-Dziuk serdecznie dziękuje swojej grupie za współpracę i za to, że w ciągu dwóch lat nauki wspierali się nawzajem w trakcie zajęć, co przełożyło się na dobre wyniki. A my gratulujemy twórczego (i bardzo praktycznego) podejścia do zajęć.

Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki: