• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

Spotkanie w ramach współpracy między Pijarskim Liceum Ogólnokształcącym a Instytutem Rusycystyki UŁ

W dniu 12.03.2024 r. w ramach współpracy między Pijarskim Liceum Ogólnokształcącym a Instytutem Rusycystyki UŁ odbyło się na terenie szkoły spotkanie mgra Tadeusza Dąbrowskiego z młodzieżą klasy I LO i nauczycielką języka rosyjskiego (absolwentką UŁ – Panią mgr Martą Czerwińską) . Podczas spotkania z uczniami, którzy niedawno rozpoczęli naukę języka rosyjskiego mgr Tadeusz Dąbrowski wystąpił z wykładem-prezentacją na temat przesądów, wierzeń  i zabobonów rosyjskojęzycznej młodzieży. Podczas dyskusji po wystąpieniu młodzież porównywała zwyczaje i tradycje wierzeń z polskimi obyczajami, przytaczała przykłady, wypowiadała się na temat tego czy w XXI wieku mają racje bytu jakiekolwiek wierzenia i przesądy, czy w ich domach istnieje jeszcze tradycja wierzeń w jakieś dobre-złe znaki, a jeśli tak, to które są znane i „praktykowane” na co dzień. Spotkanie przebiegło w milej i radosnej atmosferze.