Kolejny ukończony doktorat w IFG UŁ

Z radością informujemy, że w dniu 24 lutego 2023 Komisja UŁ do spraw stopni naukowych w dyscyplinie literaturoznawstwo przyjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie nadania mgr Mai Dębskiej stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo oraz jednocześnie podjęła uchwałę o wyróżnienie jej rozprawy doktorskiej pt. „Ein literarischer Sprachkomponist“. Musikalität im Schaffen von Gert Jonke („Kompozytor słowa”. Muzyczność w twórczości Gerta Jonke”).

Dysertacja została przygotowana pod kierunkiem prof. dr hab. Joanny Jabłkowskiej oraz promotora pomocniczego dr Kaliny Kupczyńskiej. Recenzentami w przewodzie doktorskim byli dr hab. prof. UAM Beate Sommerfeld oraz prof. dr hab. Lucjan Puchalski (Uniwersytet Wrocławski).

Dr Maja Dębska ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunkach dziennikarstwo i (2013, specjalność język i kultura niemiecka) i filologia germańska (2019). Jest stypendystką Republiki Austrii: Stypendium Republiki Austriackiej na Uniwersytecie w Wiedniu (2017) oraz Franz-Werfel-Stipendium für junge Universitätslehrer/innen der deutschen Sprache und österreichischen Literatur (2018-2019).