Kolejny doktorat w Instytucie Filologii Germańskiej UŁ

24.03.2023, Łódź – Komisja UŁ do spraw stopni naukowych w dyscyplinie językoznawstwo przyjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie nadania mgr Magdzie Grzybowskiej stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdy Grzybowskiej na podstawie dysertacji pt. „Fachsprachenvermittlung für den modernen Arbeitsmarkt. Ausbildung von Fachsprachenlehrern in Curricula des Germanistikstudiums am Beispiel Polens [Nauczanie języków fachowych na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Kształcenie nauczycieli języków specjalistycznych w programach studiów filologii germańskiej na przykładzie Polski]”, przygotowanej pod kierunkiem promotora dr. hab. prof. UŁ Jacka Makowskiego i promotora pomocniczego dr. Krzysztofa Sakowskiego, odbyła się 28 lutego 2023 r.

Recenzentami w przewodzie doktorskim byli dr hab. prof. UR Anna Hanus (Uniwersytet Rzeszowski), dr hab. prof. UWr Roman Opiłowski (Uniwersytet Wrocławski) oraz dr hab. Joanna Pędzisz (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). Komisji doktorskiej przewodniczył prof. dr hab. Piotr Stalmaszczyk.

Publikacja rozprawy doktorskiej w formie monografii autorskiej planowana jest w serii wydawniczej „SPECLANG. Beiträge zur Berufs- und Fachkommunikation” w wydawnictwie Brill | Vandenhoeck&Ruprecht Verlage | V&R unipress

Serdeczne gratulacje!